poniedziałek, 5 maja 2014

Pielęgnacja okolic oczu - zabiegi domowe




Cześć!

Witam w kolejnej części serii dotyczącej pielęgnacji okolic oczu. Tym razem trochę o tym, co można zrobić w domu, aby skóra wokół oczu była nawilżona, jędrna i rozjaśniona. Zapraszam!

Po pierwsze to, o czym już wspominałam – prawidłowy demakijaż oczu. Nie ciągniemy skóry przy zmywaniu tuszu i cieni. Ja wiem. Chcemy się pozbyć dokładnie i szybko makijażu z oczu i w tym celu gnieciemy i rozciągamy skórę oraz uciskamy mocno płatek kosmetyczny z płynem, aby wszystko maksymalnie oczyścić. Wcale nie musimy tego robić. Na początek polecam zwilżyć porządnie płatki kosmetyczne płynem do demakijażu oczu, przycisnąć lekko i zostawić na około pół minuty. Można położyć palce na tych płatkach – płyn łatwiej dotrze w miejsca, które my byśmy chciały doczyścić za pomocą usilnego ciągnięcia i uciskania skóry i rozpuści tusz do rzęs. Po minucie ruchem ku dołowi zbieramy delikatnie tusz z rzęs. Następnie wykonujemy płatkiem ruch do wewnątrz (w kierunku nosa), aby zebrać to, co odbiło się pod dolną powieką.

Nigdy nie pociągamy płatkiem do zewnątrz, w ten sposób szybciej rozciągamy skórę, co spowoduje w najbliższym czasie jej zwiotczenie. Oczywiście ruchy powtarzamy dopóki nie oczyścimy dokładnie oka.

Po takim demakijażu mogłybyśmy sobie nałożyć jakiś krem albo serum pod oczy i iść spać, ale nie tak szybko:) Jeśli mamy trochę więcej czasu warto sobie zrobić jakiś okład, który nie tylko nawilży skórę, ale zredukuje też opuchliznę i rozjaśni cienie. Co polecam?

  • Stary jak świat okład z plasterków ogórka. Reklama salonu kosmetycznego z kobietą, która ma na oczach plastry tego warzywa nie jest zwykłym chwytem reklamowym. Jest to świetny sposób, aby, nie wydając majątku, nawilżyć, tonizować i lekko oczyścić skórę wokół oczu. Ogórek nie ma dużych wartości odżywczych (trochę witaminy C, z grupy B, K, trochę potasu, miedzi, magnezu), ale za to zawiera związki, które pomagają usuwać opuchliznę i redukować cienie pod oczami. Wystarczy pokroić 2 plastry ogórka, najlepiej szklarniowego i włożyć do lodówki na poł godziny lub do zamrażalki na kilka minut. Z takim okładem leżymy ok. 15 minut – zdrowsza i mocno nawilżona skóra gwarantowana.
  • Maski algowe – algi silnie nawilżają i doskonale napinają skórę, więc będzie to dobre rozwiązanie do skóry dojrzałej. Są na rynku maski algowe specjalnie na oczy, ale maskę algową, którą kładzie się na twarz, również można aplikować na oczy:) Pod maskę koniecznie polecam zastosować jakieś specjalne serum czy choćby olej arganowy, ponieważ jest ona tłokiem dla kosmetyków, które sobie pod nią aplikujemy – sprawia, że lepiej i szybciej się wchłaniają. Ja próbowałam oleju  z róży piżmowej – rewelacyjnie rozjaśnia cienie dzięki witaminie C, stosowałam też ekstrakt z miłorzębu japońskiego (który zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy) zmieszanego z kwasem hialuronowym (obydwie substancje dostępne na Zrób Sobie Krem), co prawda za krótko, żeby stwierdzić, że rozjaśnia cienie, ale za to ujędrnia i silnie nawilża.
  • Okłady z zielonej herbaty, kopru włoskiego, rumianku – rozświetlają i walczą z opuchlizną i cieniami.
I na koniec – prawidłowa aplikacja – kremu ze sklepu czy preparatu zrobionego własnoręcznie, nieważne, istotne jest to, żeby w prawidłowy sposób kosmetyki te aplikować. Powtórzę się po raz kolejny (wybaczcie mi) – nie rozciągamy skóry i nie wcieramy na siłę kremu, za to lekko go wklepujemy.
Ponadto polecam na kremie (lub lepiej – oleju) wykonać masaż skóry wokół oczu – wzmocnimy w ten sposób skórę i pobudzimy syntezę kolagenu i elastyny. Jak wykonać taki szybki masaż?

1. Po nałożeniu preparatu głaszczemy palcem serdecznym skórę: zaczynamy od wewnętrznych kącików, kierujemy się do góry, przesuwamy palcami nad brwiami w stronę skroni, potem schodzimy pod oczy i kierujemy palce do wewnętrznego kącika.


Powtarzamy 4-5 razy.

2. Następnie rozcieramy miejsce, w którym występują kurze łapki. Wykonujemy ruchy okrężne palcem środkowym, potem tym samym ruchem kierujemy się do wewnętrznego kącika oka, następnie przesuwamy się do góry, nad brwi, w kierunku skroni.


Powtarzamy 4-5 razy.

3. Uciskamy palcem wskazującym 4 punkty trzykrotnie po 3 sekundy.

4. Na koniec możemy powtórzyć krok 1.


Jeśli lubicie masaże warto wybrać się do kosmetyczki, która wymasuje nie tylko okolice oczu, ale i całą twarz. Taki masaż wpływa bardzo pozytywnie na skórę, nie jest drogi i przy okazji możemy się odprężyć przez 20 minut:)

Jeżeli macie własne domowe sposoby na pielęgnację okolic oczu i chcecie się z nimi podzielić – piszcie w komentarzach!

Pa! :)

Część 1-teoria, do przeczytania TUTAJ
Część 2-składniki w kosmetykach, do przeczytania TUTAJ

Zobacz też:

7 komentarzy:

  1. Bardzo podoba mi się seria postów na temat pielęgnacji okolic oczu.znalazłam tutaj dużo przydatnych informacji:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się:) mam nadzieję, że uda mi się już niedługo opracować artykuł o zabiegach w gabinetach kosmetycznych:) zachęcam do śledzenia! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super że jesteś :) można wyczytać dużo ważnych porad w temacie pielęgnacji :) na pewno będę zaglądać no i oczywiście zapraszam do siebie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wow! jaki komplement!:) dziękuję, to mnie motywuje do dalszej pracy! :)

      Usuń
  4. Chyba będę musiała wstawać zawsze szybciej przed pracą aby zrobić okład z ogórka :) A jeśli nie to chyba udam się do gabinetu kosmetycznego aby naprawić te defekty :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Dziewczyny - pamiętajcie, że równie ważna jest pielegnacja oczu jak skóry pod oczami. Nawilżajcie swoje spojówki a się wam odwdzięczą. Ja używam do tego niebieskiego starazolinu i jestem w niebie :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Pielęgnacja domowa to podstawa, natomiast warto również skorzystać z profesjonalnych zabiegów

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza! Aby uniknąć spamu moderuję wiadomości, więc nie będzie on widoczny od razu, pojawi się najpóźniej następnego dnia. Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zachęcam do zaobserwowania bloga lub/i polubienia strony na Facebook'u lub Google+:) Staram się zawsze odwiedzać blogi komentujących;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.