piątek, 16 maja 2014

Chcesz wiedzieć czy jesteś piękna? Zrób test!


Zastanawiam się nad zmianą tytułu, boję się, że jeszcze zostanie odebrany na poważnie.

Przed chwilą przeczytałam artykuł o jakimś absurdalnym teście na piękno, który ktoś podchwycił kilka dni temu, a teraz robi go już pół świata. Podobno test ten stosują chirurdzy plastyczni, pokazuje on, czy profil twarzy jest idealny, czy też nie. I to ma nam powiedzieć czy nadajemy się do grupy pięknych, czy też może do tych brzydkich.

Na Weibo (chiński odpowiednik Facebook'a) jest na ten temat ponad 200 tysięcy dyskusji i coraz większa część populacji wrzuca zdjęcia w Internety z palcem przyłożonym do ust. 

O, takie na przykład.

O co chodzi z tym testem? Prosta sprawa, wystarczy przyłożyć palec wskazujący do nosa, ust i brody. Jeśli wszystkie te części twarzy dotykają palca - jesteś piękna/y. Jeśli nie, bo np. usta trochę się chowają do środka i palca dotykają tylko nos i broda - jesteś brzydka/i.Jaki wynik? Lupita Nyong'o jest piękna, Angelina nie.

Większej głupoty nie widziałam.

Jak można klasyfikować ludzi na brzydkich i ładnych tylko ze względu na profil twarzy? Jak w ogóle można klasyfikować ludzi na brzydkich i ładnych? Najgorsze jest w tym wszystkim to, że mnóstwo ludzi traktuje to na poważnie, bo przecież są wśród nas osoby wrażliwe, które na każdą wzmiankę o ich wyglądzie reagują kompletnie niezdrowo: płaczem, depresją, agresją. Ja też taka kiedyś byłam, ktoś mi coś powiedział, że coś mu tam w moim wyglądzie nie pasuje, a ja robiłam dobrą minę do złej gry, a w domu płakałam i wylewałam gorzkie żale w pamiętniku, mało tego, potrafiłam jedną głupią uwagę rozpamiętywać kilka lat. Pomyśli ktoś, że to dziwne, głupie, ale jest mnóstwo takich ludzi: albo wrażliwych na krytykę, albo kompletnie przewrażliwionych na punkcie swojego wyglądu. Pomyślcie co się będzie działo z taką osobą, gdy podczas testu usta mu nie dotykają palca. Wyda miliony na operacje plastyczne. I po co to?

Takim osobom śpieszę donieść, że idealnego profilu twarzy nie mają: Angelina Jolie, Jennifer Lawrence, księżna Catherine (Kate Middleton), Audrey Hepburn, Miranda Kerr. I co? Są takie brzydkie?

To, co teraz napiszę zabrzmi nieco patetycznie:

WSZYSCY SĄ W PEWNYM STOPNIU PIĘKNI


Dlaczego? Logicznie rzecz rozpatrując: są na świecie ludzie, którym się podobasz i są na świecie ludzie, którym się nie podobasz. Niby proste, a tak trudne...

Podsumowując: "Każdy ma swój gust!" - powiedział facet całując świnię.

Możecie się stestować, mam nadzieję, że potraktujecie to jako zabawę. Dajcie też znać, co sądzicie o "teście na piękno".

A na koniec mój test, nie na sobie, ale na Williamie Levy. To pokazuje, jak bardzo durny ten test jest.Zobacz też:

12 komentarzy:

 1. Osobiście jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
  Ten "test" jest durny. Każdy ma inne rysy twarzy, co nie ma zupełnie nic wspólnego z kanonami piękna, które nie dość, że się zmieniają, to każdy ma je inne.
  Tak więc, drogie panie, nie przejmujmy się, dbajmy o siebie (w czym blog Maddie Ann może nam pomóc ;) ) i wtedy, kiedy my same będziemy dobrze czuć się we własnej skórze, będziemy piękne.

  podpisano
  - Vidaet

  OdpowiedzUsuń
 2. Straszny jest ten test i ogólnie nie potrzebnie ktoś się trudził,aby takie brednie wymyślać każdy ma swój obraz piękna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprócz tego, że jest on straszny sam w sobie, straszne jest też to, że tak wiele ludzi się tym w ogóle interesuje! I na pewno znajdzie się ktoś, kto traktuje to poważnie, a to jest kompletnie bez sensu. Ale pewnie będzie tak, że zrobi się z tego moda, potrwa chwilę i przejdzie. I dobrze:)

   Usuń
 3. OMG kto wymyśla takie "testy".... wpadłam w depresję, bo mi wyszło, żem brzydka ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wpadaj, bo nie masz powodu:) test ten jest jedną z większych głupot, jakie widziałam. Prawda jest taka, że nigdy nie będzie obiektywnego testu na piękność!

   Usuń
 4. Nie ma brzydkich kobiet, są tylko leniwe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hahahaha, czego ludzie nie wymyślą! To jedna wielka ludzka głupota, każdy jest w końcu piękny na swój sposób! =)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam to i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać :D Mam tylko nadzieję, że żadna kobieta na świecie nie wierzy w coś takiego... :) Ciekawe co wyszło tym, którzy wymyślili ten test :D

  Ps: dzięki za Twoją poradę na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio się właśnie zastanawiałam o co z tym chodzi ;d Rzeczywiście głupota :D

  OdpowiedzUsuń
 8. mi wyszło że jestem Ładna :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza! Aby uniknąć spamu moderuję wiadomości, więc nie będzie on widoczny od razu, pojawi się najpóźniej następnego dnia. Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zachęcam do zaobserwowania bloga lub/i polubienia strony na Facebook'u lub Google+:) Staram się zawsze odwiedzać blogi komentujących;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.